Дитинство – це ранок життя людини , а ранок має бути щасливим…

четверг, 28 февраля 2013 г.

Заняття для старшого дошкільного віку на тему: " Мої помічники - руки"


  Заняття для старшого дошкільного віку на тему: " Мої помічники - руки"

Вихователь : Трегуб Л.В.
Новопокровський ДНЗ 2012-2013 н.р.
 
 Мета: Формувати уявлення про те ,що руки дуже важлива частина людського тіла ; вдосконалювати координацію рухів рук; закріплювати вміння відповідати на запитання , чітко вимовляти слова ; активізувати словник : долоня,кулак.
  Матеріали: мікрофон, корзина,аркуш паперу,фломастер , м’яч, коробка з набором кольорових корків для кожної дитини , «чарівна торбинка» з дрібними іграшками ,малюнок із зображенням сонця.


                                     Хід заняття
 Діти стають у коло. Вихователь сідає перед  дитиною , з’єднує підняті догори долоні з її долонями і , дивлячись їй в очі , каже: « Доброго дня Максиме ( ім’я дитини)! Дитина відповідає на привітання і так само вітається з тим ,хто стоїть поряд , Називаючи його ім я .
    Вихователь. Вітаючись ми разом із теплом наших рук передаємо один одному гарний настрій , побажання здоровя . Як ви гадаєте для чого людині потрібні  руки ? Відповісти нам допоможе «чарівний мікрофон» . У кого він у руках той і говоритиме.
 (Діти почергово відповідають, передаючи мікрофон по колу).
Вихователь. Скільки у вас рук? ( дві). Як називається ця рука? (показу праву руку). Як називається друга рука? (показує ліву руку). Сьогодні ми поговоримо про те як руки нам допомагають.
 Гра « Повтори за мною».
Діти виконують рухи наслідуючи рухи вихователя:
-                                                                                                                                                  Піднімають руки вгору, потягуються;
-                                                                                                                                                  Погладжують обличчя долонями ;
-                                                                                                                                                  Імітують процес одягання;
-                                                                                                                                                  Крокують на місці, високо піднімаючи коліна;
-                                                                                                                                                  Піднімають руки вгору , розводять в сторону,опускають;
-                                                                                                                                                  Тримають уявну ложку,підносять її до рота ;
-                                                                                                                                                  Кивають головою ;
-                                                                                                                                                  Стискають праву кисть у кулак , похитують ним то вправо ,то вліво.
-                                                                                                                                                  Тримають уявний олівець,імітують малювання
-                                                                                                                                                  Дівчатка показують,як вони колишуть ляльку,хлопчики-як грають у мяч;
-                                                                                                                                                  Складають долоньки разом,притискають їх до щоки,нахиляють голову;
-                                                                                                                                                  Обіймають себе.
Вихователь.Багато чого вміють ваші руки.(Висипає з корзини мячі.)
Зчепіть за спиною пальці рук у замок і спробуйте зібрати м’ячі в корзину без допомоги рук.(Діти пробують виконати завдання.)Не виходить?!Тепер спробуйте взяти м’яч  однією рукою .Чи  дуже важко?!Станьте парами . Візьміть товариша за руку,а вільними руками разом підніміть м’ячі і опустіть у корзину.
(Діти виконують завдання , а потім сідають за столи.)
Вихователь. Молодц і !Давайте пограємо.
Гра «Долоня-кулак».
Кулаки-долоні,кулаки-долоні.
Спочатку стискаємо,потім розтискаємо
(Діти кладуть руки на стіл долонями до низу. Стискають і розтискають кулаки.)
А тепер зроби так:
Одна долоня,один кулак.
(Праву долоню притискають до поверхні столу,ліву стискають у кулак,потім міняють положення рук.)
Вихователь  . Які міцні у вас кулаки ! А чи спритні вони?Давайте зараз перевіримо.
(Викладає на кожен стіл коробку і кілька кольорових корків.)
Не розтискаючи пальців,кулаками спробуйте зібрати корки у коробку.
(Діти пробують виконати завдання.)
Ой-ой-ой!Не виходить!Де ж ваші спритні пальці?
Пальчикова гімнастика.
Діти виконують завдання,наслідуючи рухи вихователя.
На руці моїй пять пальців:
Пять тримальців,
П’ять стругальців,
П’ять писальців-малювальців,
П’ять лічильців -рахувальців.
Щоб тримать,
Щоб стругать,
Щоб писать,
Щоб малювати
І щоб всі порахувать:
Раз,два,три,чотири,пять.
                                         Л. Деляну
Ось такі спритні пальці ! За їх допомогою ви, звичайно , зберете корки у коробку.
( діти виконують завдання)
Вихователь . А чи можуть ваші пальці на дотик визначати предмети?
 Давайте спробуємо .
Гра «чарівна торбинка».
Вихователь . Усе вміють ваші руки . Помилуйтеся ними . Чи подобаються вони вам? Тоді розкажіть , як ви їх любите.
 Гра « Лагідні слова».
Дитина до якої торкається вихователь , погладжує свої руки і промовляє лагідні слова .( Мої руки добрі , теплі, м’які , гарні,сильні, вмілі тощо).
 Вихователь. Руки мої можуть і пограти , і приголубити , і заспокоїти , і вилікувати.
Десять пальців ,
Десять братців
Є у мене.
Поливають із відерця
Разом клени .
Прибирають у кімнаті
Та на ганку,
Миють щоки, ніс та вуха
На світанку.
І взувають вранці разом
Черевички.
Разом граються в пісочку
Біля річки.
А коли мороз на дворі –
Не змерзають,
Разом в теплі рукавички залізають
Г. Грайко


Самомасаж;
-                                                                                                                                                  діти перебирають кінчиками пальців по долоні ;
-                                                                                                                                                  зєднують долоні разом ,стукають кінчиками пальців  один об другий.
-                                                                                                                                                  зчіплюють пальці у замок;
-                                                                                                                                                  із зусиллям хочуть розєднати руки, потім розтирають долоні;

Наші руки допомагають нам в усіх справах . А ми повинні їх берегти і правильно за ними доглядати .
-                                                                                                                                                  Що ми повинні зробити , якщо :
На вулиці холодно , вітряна погода ?( Одягнути рукавиці) ;
Руки забруднилися ? ( Помити з милом і витерти їх рушником);
Руки втомилися? ( Зробити масаж , пальчикову гімнастику).
-                                                                                                                                                  Як потрібно користуватися гострими предметами ? ( Обережно , бо можна порізатися чи вколотися ).
-                                                                                                                                                  Чому не можна торкатися руками до гарячих предметів ? (можна обпектися)
-                                                                                                                                                  Чи можна торкатися пальцями електричної розетки,пхати пальці у дверну щілину ? ( Ні ,бо може ударити струмом  чи притиснути пальці ).
-                                                                                                                                                  Як потрібно доглядати за нігтями ? ( Треба регулярно підстригати нігті. Під час миття рук вичищати бруд з-під нігтів намиленою щіточкою).

Якщо діти затрудняються з відповідями , то вихователь допомагає їм.

Вихователь. Діти а зараз намалюємо «портрети» наших рук. Виберіть собі друга (пару). Нехай один із вас притисне долоню до аркуша паперу , а другий обведи її . А зараз поміняйтеся ролями. Прикрасьте свої долоньки , намалюйте їм очі , усмішку. Нехай вони будуть добрими і веселими . ( Діти виконують завдання).

  Нехай зігріваються долоньки у промінчиках яскравого сонця .  (Розміщує малюнки біля зображення сонця). Станьте у коло і візьміться за руки . Відчуйте тепло і доброту ваших рук . Давайте скажемо : «Я люблю своїх друзів , а мої друзі люблять мене !» Нехай тепло ваших рук дарують усім тепло і любов. 

Комментариев нет:

Отправить комментарий